Sporun çocuk gelişimine desteği çok büyüktür. Çocukların fiziksel ve sosyal anlamda olumlu gelişebilmeleri için spor yapmaları gerekir. Çocukların gelişiminin en kapsamlı ve hızlı olduğu dönemlerden biri 3-7 yaş arasıdır. Bu dönemde alınan eğitim ve kazanılacak alışkanlıklar kişilik gelişimine katkıda bulunur. Çocuklar fiziksel aktiviteler sırasında bedenlerini tanımayı, koordineli bir şekilde kullanmayı, yeteneklerinin farkına varmayı öğrenirler. Aynı zamanda bu becerilere sahip olmakla kazandıkları özgüven ile çevreyle olan ilişkileri güçlenir. Okul öncesi dönem, cimnastik sporuna başlangıç için ideal yaşlardan biridir. Bu dönemde çocuklar kas-kemik yapılarının güçlenmesi, kuvvetlenmesi, sinir-kas koordinasyonu ve sürat konusunda faydaları olan cimnastik sporu çocuğun gelişimi açısından oldukça önemlidir.

                Cimnastik sporu, herhangi bir spor dalına yönelmeden önce yapılabilecek temel bir spor dalıdır ve altyapı görevi görür.

 

SPORUN ÇOCUKLAR ÜZERİNDE FAYDALARI

 

·        Kas kemik yapısının kuvvetlenmesi,

·        Sinir-kas koordinasyonunun  mükemmel seviyeye ulaşabilmesi,

·        Bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilme

·        Esneklik kazanabilme,

·        Daha sosyal ve dışa dönük bireyler yetişmesi,

·        Hiperaktif çocuklarda daha sakin davranış durumu ortaya çıkması,

·        Duruş bozuklarının düzeltilebilmesi,

·        Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu yönde ilerleme,

·        Çocukların, yaşıtlarına oranla daha girişken ve aktif olması,

·        Sporun genel olarak kattığı sorumluluk bilinci,

·        Vücutlarını daha etkin ve dengeli kullanmasını sağlar.

 

 

 

Kısacası; spor sayesinde denge, çabukluk, sinir-kas koordinasyonu, beden kontrolü, esneklik ve kuvvet gibi birçok yetenek ve özellik kazanılmış ve geliştirilmiş olur.

 

AİLELERE DÜŞEN GÖREVLER

 

·        Spor yaparak çocuğunuza örnek olun

·        Okulda veya dışarıda ailece aktivite programlarına katılın.

·        Çocuğunuzu cesaretlendirin, yönlendirin ama baskıcı olmayın.

·        Yapıcı eleştirilerle çocuğunuzu destekleyin.

·        Çocuğunuzun fiziksel yetenekleri ve kapasitesinin ötesinde hedefler belirlemeniz spordan uzaklaşmasına sebep olabilir.

slider

Meral Uslu Çileci

Meral Uslu Çileci

Güzel öğretmenlerim kızımın aldıgı egitim ve ailenizin samimiyeti hala dillerimizde.tanıdık bildik kim varsa öneriyorum.Başka bir dünya amerikan kültür ailesi.Biz ailecek sizin büyük hayranınızız.Sizleri seviyoruz.Oglumun 3 yaşına girmesini bekliyoruz.Seneye  oglumla beraber sizinleyiz.

slider

Seher Süzer Fazlıoğlu

Seher Süzer Fazlıoğlu

Merhaba oglumun 3.yılı..okulumuzu çok seviyor! Okulumuz derken gururla söylüyorum 2.evimiz gibi. şefkat güleryüz sevgi emek ve çok mutlu özgüveni yüksek çocuklar demek OKULUMUZ..Her yönüyle mükemmel bir okulumuz var ve ortada büyük bir emek var!!!! Ak anaokulu ailesine sonsuz tesekkurler

slider

Miraç HOŞ

Miraç HOŞ

Kızımız iki yıldır AK anaokulunda. Tüm kadrosuna güvenimiz tam ve bizi hiç yanıltmadılar. Gözümüzü kırpmadan emanet edebiliyoruz.Okul psikoloğu da her konuda çok destek oluyor. İngilizce eğitimi çok iyi.Okulumuzu tavsiye ediyoruz gönül rahatlığıyla. İlgi, sevgi ve destekleri için sonsuz teşekkürler

slider

Miraç BAŞAK

İngilizce Eğitimi

Oğlum yeni dönem için başlayacak.Okulları araştırırken İngilizce eğitimin başarılı olduğu için,daha öncede arkadaşlarımızın çocukları geldiği ve memnun kaldıkları için olumlu tavsiyeler üzere kaydımızı yaptırdık.

slider

Cihan YAĞIZ

İngilizce Eğitimi

Beril Eylül'ün babasıyım. Gayet okulumuzdan memnunuz. 2 yıldır buradayız. Gayet keyifli.Kesinlikle yeterli bir okul hatta beklentilerimizin daha da üstünde.Kızımızla çok rahat İngilizce konuşabiliyoruz.