VİZYONUMUZ

  Ezberlemeyi değil, araştırmayı seven, 
  Kişisel hak ve özgürlüklerini koruyabilen,
  Kendi ayakları üstünde durabilen, 
  Güçlükler karşısında yılmadan savaşabilen, 
  Çalışkan ve sorumluluk sahibi olan, 
  En az bir yabancı dili mükemmel düzeyde konuşan, 
  Teknolojiye hâkim olan, 
  Bilimsel düşünceye sahip olan, 
  Sorgulamadan hiçbir düşünceyi kabul etmeyen, 
  Başkalarının hakları olmazsa kendi haklarının da olmayacağını bilen, 
  Dünyanın her ülkesinde yaşamını sürdürebilecek kadar entelektüel olan, 
  Yaşadığı toplumun geleneklerine, değerlerine ve inanışlarına saygılı olan, 
  Kendi değerlerine ve geleneklerine sahip çıkan, 
  Geleceği inşa edecek ve dönüştürecek, donanımı yüksek, onurlu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Her Yıl Yenilenerek ve Gelişerek Okul Öncesi Eğitim Alanında Örnek ve Öncü Olan Bölgesinde En İyi Okul Olmaktır.


MİSYONUMUZ

Özel Sakarya AK Anaokulu, Sakarya'nın ilk çift dilli okul öncesi kurumlarından biri olmanın gururu ile okul öncesi eğitimine aynı başarı ve azim ile devam etmektedir.

Özel Sakarya AK Anaokulunda, öğrenciler, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler. Çocuklar, öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bireyler olmak üzere eğitim almaktadırlar.


FARKIMIZ

Sakarya Amerikan Kültür Anaokulu;

  Uluslararası bakış açısı
  Öğrenen merkezli yaklaşım
  Sorgulamaya dayalı öğrenme
  Alanlar arası planlama ve uygulama
  Bireysel özelliklere uygun programlar
  Proje temelli eğitim çerçevesinde,

a) Öğrencilerin yaratıcı düşünme becerilerini geliştiren, yaşamla ilişkilendiren ve her bireyin öğrenme süreçlerindeki farklılığını dikkate alan, farklı öğrenme biçimlerini destekleyen, yabancı dilde kendini ifade edebilme becerisini geliştiren eğitim sistemi,
b) Öğrenme ortamlarının, öğrenci gelişimine destek sağlayacak şekilde tasarlanması,
c) Teknolojiyi doğru ve etkin kullanma olanaklarının sağlanması,
d) Öğrencilerin var olan ilgi ve becerilerinin gelişmesine imkân tanıyan yeni ve farklı eğitim-öğretim modellerinin, uluslararası programlar ile zenginleştirilmesi,
e) Bilimsel merak ve araştırma duygusunun yaratılması ve geliştirilmesine olanak sağlayan dinamik sınıf ortamları,
f) Demokratik, şeffaf, iletişime açık, yapıcı eleştirileri önemseyen ve çözüm arayan yönetim anlayışı,
g) Öğrenmeyi seven, bilgiyi sorgulayan, iletişim kurabilen, sorumluluk alabilen; Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, prensip sahibi, duyarlı, risk alabilen, özgüvenli, yaşam boyu öğrenen ve üreten bireyler yetiştirerek fark yaratır.

slider

Meral Uslu Çileci

Meral Uslu Çileci

Güzel öğretmenlerim kızımın aldıgı egitim ve ailenizin samimiyeti hala dillerimizde.tanıdık bildik kim varsa öneriyorum.Başka bir dünya amerikan kültür ailesi.Biz ailecek sizin büyük hayranınızız.Sizleri seviyoruz.Oglumun 3 yaşına girmesini bekliyoruz.Seneye  oglumla beraber sizinleyiz.

slider

Seher Süzer Fazlıoğlu

Seher Süzer Fazlıoğlu

Merhaba oglumun 3.yılı..okulumuzu çok seviyor! Okulumuz derken gururla söylüyorum 2.evimiz gibi. şefkat güleryüz sevgi emek ve çok mutlu özgüveni yüksek çocuklar demek OKULUMUZ..Her yönüyle mükemmel bir okulumuz var ve ortada büyük bir emek var!!!! Ak anaokulu ailesine sonsuz tesekkurler

slider

Miraç HOŞ

Miraç HOŞ

Kızımız iki yıldır AK anaokulunda. Tüm kadrosuna güvenimiz tam ve bizi hiç yanıltmadılar. Gözümüzü kırpmadan emanet edebiliyoruz.Okul psikoloğu da her konuda çok destek oluyor. İngilizce eğitimi çok iyi.Okulumuzu tavsiye ediyoruz gönül rahatlığıyla. İlgi, sevgi ve destekleri için sonsuz teşekkürler

slider

Miraç BAŞAK

İngilizce Eğitimi

Oğlum yeni dönem için başlayacak.Okulları araştırırken İngilizce eğitimin başarılı olduğu için,daha öncede arkadaşlarımızın çocukları geldiği ve memnun kaldıkları için olumlu tavsiyeler üzere kaydımızı yaptırdık.

slider

Cihan YAĞIZ

İngilizce Eğitimi

Beril Eylül'ün babasıyım. Gayet okulumuzdan memnunuz. 2 yıldır buradayız. Gayet keyifli.Kesinlikle yeterli bir okul hatta beklentilerimizin daha da üstünde.Kızımızla çok rahat İngilizce konuşabiliyoruz.