Mutlu Çocuklar,Umutla Bakılan Yarınlar...


   Değerli Velilerimiz

Çocuklarımızın kişilik gelişimlerinin neredeyse %70 ini 0-6 yaşları arasında tamamladıkları bilimsel bir gerçek.Bu gerçekten hareketle,bir eğitimci olarak okul öncesi eğitimin önemini vurgulamak istiyorum. Okul öncesi eğitim,çocuklarımızın hayatlarının ileriki evreleri için atılan sağlam bir temel olarak düşünülüp  planlanması ve doğru uygulanması gereken çok önemli bir süreçtir.

Sakarya Amerikan Kültür Anaokulları olarak;

''Her Çocuk Özeldir ve Tektir'' felsefesiyle çıktığımız bu yolda, Montessori Eğitimi  konusunda deneyimli öğretmen kadromuz ile çocuklarımızda gözlemlediğimiz ilgi alanları ve yetenekleri üzerine eğilmeye özen gösteren, çocuklarımızın belirli sınırlar içerisinde özgür olmalarına imkan tanıyan, kişiliklerinin gelişim sürecini destekleyen, çocuğun bireyselleşmesi ve sosyalleşmesini ciddiye alan, bireye özgü adil bir eğitim sistemini uyguluyoruz.

   Çocuklarımızın Dünya vatandaşı olmalarını sağlayacak ilk adımlarından biri olan İngilizce eğitimleri konusunda ise''Bilingual(iki dilli) Eğitim Sistemi'' yöntemiyle Türkçe ile birlikte İngilizceyi de çocuklarımıza anadilleri gibi öğretmeye başlıyoruz.Her sınıfta iki öğretmen bulunan sistemimizde öğretmenlerimizden birisi ile sadece İngilizce iletişim kurabilen çocuklarımız İngilizce konuşmayı ,annesi İngiliz babası Türk olan bir ailenin çocuğunun iki dili birden kolayca ve hayatın doğal akışı içerisinde öğrenmesine benzer bir yöntemle,ders olarak değil bir iletişim yöntemi olarak algılamalarını sağlıyoruz. Öğrenme merakla başlayıp keyifle devam ederse verimli olabilecek bir süreçtir.Dolayısıyla uyguladığımız eğitim sistemimizi,çocukların eğlenerek ve severek öğrendikleri, ancak içeriğinde oyundan ve eğlenceden çok daha fazlasını barındıran modern ve dünya ile entegre bir sistem olarak tanımlıyoruz.    

         Çocuklarımızın,kültürel değerlerini özümsemiş,Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı,özgün,yaratıcı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi dileklerimle,sevgi ile kalın.


                                                                                                                                                                                                             Senem HUNDUROĞLU

slider

Meral Uslu Çileci

Meral Uslu Çileci

Güzel öğretmenlerim kızımın aldıgı egitim ve ailenizin samimiyeti hala dillerimizde.tanıdık bildik kim varsa öneriyorum.Başka bir dünya amerikan kültür ailesi.Biz ailecek sizin büyük hayranınızız.Sizleri seviyoruz.Oglumun 3 yaşına girmesini bekliyoruz.Seneye  oglumla beraber sizinleyiz.

slider

Seher Süzer Fazlıoğlu

Seher Süzer Fazlıoğlu

Merhaba oglumun 3.yılı..okulumuzu çok seviyor! Okulumuz derken gururla söylüyorum 2.evimiz gibi. şefkat güleryüz sevgi emek ve çok mutlu özgüveni yüksek çocuklar demek OKULUMUZ..Her yönüyle mükemmel bir okulumuz var ve ortada büyük bir emek var!!!! Ak anaokulu ailesine sonsuz tesekkurler

slider

Miraç HOŞ

Miraç HOŞ

Kızımız iki yıldır AK anaokulunda. Tüm kadrosuna güvenimiz tam ve bizi hiç yanıltmadılar. Gözümüzü kırpmadan emanet edebiliyoruz.Okul psikoloğu da her konuda çok destek oluyor. İngilizce eğitimi çok iyi.Okulumuzu tavsiye ediyoruz gönül rahatlığıyla. İlgi, sevgi ve destekleri için sonsuz teşekkürler

slider

Miraç BAŞAK

İngilizce Eğitimi

Oğlum yeni dönem için başlayacak.Okulları araştırırken İngilizce eğitimin başarılı olduğu için,daha öncede arkadaşlarımızın çocukları geldiği ve memnun kaldıkları için olumlu tavsiyeler üzere kaydımızı yaptırdık.

slider

Cihan YAĞIZ

İngilizce Eğitimi

Beril Eylül'ün babasıyım. Gayet okulumuzdan memnunuz. 2 yıldır buradayız. Gayet keyifli.Kesinlikle yeterli bir okul hatta beklentilerimizin daha da üstünde.Kızımızla çok rahat İngilizce konuşabiliyoruz.