Mutlu Çocuklar,Umutla Bakılan Yarınlar...


   Değerli Velilerimiz

Çocuklarımızın kişilik gelişimlerinin neredeyse %70 ini 0-6 yaşları arasında tamamladıkları bilimsel bir gerçek.Bu gerçekten hareketle,bir eğitimci olarak okul öncesi eğitimin önemini vurgulamak istiyorum. Okul öncesi eğitim,çocuklarımızın hayatlarının ileriki evreleri için atılan sağlam bir temel olarak düşünülüp  planlanması ve doğru uygulanması gereken çok önemli bir süreçtir.

Sakarya Amerikan Kültür Anaokulları olarak;

''Her Çocuk Özeldir ve Tektir'' felsefesiyle çıktığımız bu yolda, Montessori Eğitimi  konusunda deneyimli öğretmen kadromuz ile çocuklarımızda gözlemlediğimiz ilgi alanları ve yetenekleri üzerine eğilmeye özen gösteren, çocuklarımızın belirli sınırlar içerisinde özgür olmalarına imkan tanıyan, kişiliklerinin gelişim sürecini destekleyen, çocuğun bireyselleşmesi ve sosyalleşmesini ciddiye alan, bireye özgü adil bir eğitim sistemini uyguluyoruz.

   Çocuklarımızın Dünya vatandaşı olmalarını sağlayacak ilk adımlarından biri olan İngilizce eğitimleri konusunda ise''Bilingual(iki dilli) Eğitim Sistemi'' yöntemiyle Türkçe ile birlikte İngilizceyi de çocuklarımıza anadilleri gibi öğretmeye başlıyoruz.Her sınıfta iki öğretmen bulunan sistemimizde öğretmenlerimizden birisi ile sadece İngilizce iletişim kurabilen çocuklarımız İngilizce konuşmayı ,annesi İngiliz babası Türk olan bir ailenin çocuğunun iki dili birden kolayca ve hayatın doğal akışı içerisinde öğrenmesine benzer bir yöntemle,ders olarak değil bir iletişim yöntemi olarak algılamalarını sağlıyoruz. Öğrenme merakla başlayıp keyifle devam ederse verimli olabilecek bir süreçtir.Dolayısıyla uyguladığımız eğitim sistemimizi,çocukların eğlenerek ve severek öğrendikleri, ancak içeriğinde oyundan ve eğlenceden çok daha fazlasını barındıran modern ve dünya ile entegre bir sistem olarak tanımlıyoruz.    

         Çocuklarımızın,kültürel değerlerini özümsemiş,Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı,özgün,yaratıcı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi dileklerimle,sevgi ile kalın.


                                                                                                                                                                                                             Senem HUNDUROĞLU

slider

Gülçe YORULMAZ

Gülçe YORULMAZ

Naz'ın annesiyim.Okulumuzdan çok memnunuz.Geçen seneden beri buradayız zaten.2 yaşında başladı şu an 3 yaşında ilkokula kadar buradayız..)

slider

Burcu ÇAKIR

Kaliteli Eğitim,Yetkin Öğretmenler

Oğlum Berat'ın öğretmenlerinden çok memnunuz.Evimiz gibi oldu burası.hatta o kadar memnunuz ki alacaktık bu sene almıyoruz bu sene de beraber devam edeceğiz.Teşekkürler.

slider

Nuran YAŞOĞLU

Sosyal Etkinlikler

Okulumuzda her zaman güzel etkinlikler oluyor.Çevremde ki herkese de okulumuzu tavsiye ediyorum.Öğretmenlerimiz de oldukça ilgililer.Sosyal aktivitelerin çeşitli olmaları çocuklarımızın psikolojik açıdan gelişmelerine çok faydası olduğunu düşünüyorum.Okul Yönetimine çok teşekkür ederim.

slider

Miraç BAŞAK

İngilizce Eğitimi

Oğlum yeni dönem için başlayacak.Okulları araştırırken İngilizce eğitimin başarılı olduğu için,daha öncede arkadaşlarımızın çocukları geldiği ve memnun kaldıkları için olumlu tavsiyeler üzere kaydımızı yaptırdık.

slider

Cihan YAĞIZ

İngilizce Eğitimi

Beril Eylül'ün babasıyım. Gayet okulumuzdan memnunuz. 2 yıldır buradayız. Gayet keyifli.Kesinlikle yeterli bir okul hatta beklentilerimizin daha da üstünde.Kızımızla çok rahat İngilizce konuşabiliyoruz.