Eğitim sektöründeki  100 yılı aşkın tecrübelerimize  Wise Akademi  seminerleri  ile Akademik Güç katıyoruz.

Wise Akademi Akademik Danışma Kurulu, 2018-19 Eğitim-Öğretim Yılı Boyunca, alanında uzman öğretim üyeleri ile Kurumumuz  Eğitim Kadrosuna  ‘’Öğretmen Eğitimi’’ konusunda özel programlar düzenlemektedir.

‘’Bireysel ve Birlikte İyilik ‘’ sloganıyla yola çıkan Wise Akademi, ebeveyn – çocuk – öğretmen eksenli çalışmalarıyla eğitim alanında önemli bir boşluğu doldurmuştur.

Sakarya Amerikan Kültür Anaokulu & Wise Akademi işbirliğini sağlayan Hayal Etkinlik’e bu başarılı karşılaştırmasından dolayı teşekkür ederiz.

WİSE AKADEMİ  :  http://wiseakademi.com/


 ‘’Wise Akademi Öğretmen Eğitimlerimizin’’ 5 oturumunu gerçekleştirdik. ‘’Daha İyi Eğitim’’ sloganıyla yola çıktığımız eğitim yolculuğumuzun ilk ayağını 13 Ekim tarihinde okulumuzda misafir ettiğimiz  MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Mustafa ÖZCAN  ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim üyesi ve  Boğaziçi Üniversitesinin Okul Öncesi Biriminin Eğitim Koordinatörü  Işık SABIRLI hocalarımız  ile ‘’Öğretmen nasıl olmalı ?       -Öğretmen kimdir ?  -Öğrenci kimdir ?  ‘’ sorularına cevap aradık.

 

Kasım ayındaki eğitimlerimizde Işık SABIRLI hocamızla ‘’Çocuk davranışlarını anlama ve rehberlik etme.  -Sınıfta en sık karşılaşılan öğretmeni zorlayan davranışlar. -Öğretmenin hissettikleri. -Olumsuz davranışa yol açan durumlar. -Uygulanan çözüm yolları. -Zorlayıcı davranışlarla ilgili çözüm arayışı.’’ konularını işlerken,

Aralık ayındaki eğitimlerimizde  ‘’Oyun temelli öğrenme ve Oyun nedir? ’’ konularını uygulamalı oyun etkinlikleriyle ele aldık.

Ocak ayında ‘’Müzik ve Hareket ;araç değil amaç olmalı, günlük rutin içinde bulunmalı’’ konu başlıklarında müzik ile eğitimi birleştirdik.

Şubat ayında  yaptığımız son etkinlikte Wise Akademi’yi İstanbul da ziyaret edip ‘’Okul Aile İletişimi ve Aile Katılımı –Zor veli nedir ? -Zor öğretmen nedir ? -Aile katılımları’’ konularını işledik.

Gerçekleştirdiğimiz eğitimler ve etkinliklerle; öğretmenlerimize daha iyi bir eğitimci olma fırsatı , çocuklarımıza ise daha özgün bir eğitim hayatı sağlamak üzere kendimizi güncellemekteyiz. 2018-2019 eğitim-öğretim  döneminin tamamını kapsayan seminer ve atölyeler ile yaptığımız çalışmaların okul-aile-çocuk üçgeninde yarattığı dinamik geri dönüşler bizleri mutlu etmektedir…

Etkili İletişim Becerileri, Farklı Gelişen ve Öğrenen Çocuklar ve Yeni Etkinlikler Geliştirme ana başlıkları altında uygulamalı eğitimlerimiz ile 2018-19 Eğitim Seminerlerimizin sonuna gelip Sertifikalarımızı almaya hak kazandık.

slider

Meral Uslu Çileci

Meral Uslu Çileci

Güzel öğretmenlerim kızımın aldıgı egitim ve ailenizin samimiyeti hala dillerimizde.tanıdık bildik kim varsa öneriyorum.Başka bir dünya amerikan kültür ailesi.Biz ailecek sizin büyük hayranınızız.Sizleri seviyoruz.Oglumun 3 yaşına girmesini bekliyoruz.Seneye  oglumla beraber sizinleyiz.

slider

Seher Süzer Fazlıoğlu

Seher Süzer Fazlıoğlu

Merhaba oglumun 3.yılı..okulumuzu çok seviyor! Okulumuz derken gururla söylüyorum 2.evimiz gibi. şefkat güleryüz sevgi emek ve çok mutlu özgüveni yüksek çocuklar demek OKULUMUZ..Her yönüyle mükemmel bir okulumuz var ve ortada büyük bir emek var!!!! Ak anaokulu ailesine sonsuz tesekkurler

slider

Miraç HOŞ

Miraç HOŞ

Kızımız iki yıldır AK anaokulunda. Tüm kadrosuna güvenimiz tam ve bizi hiç yanıltmadılar. Gözümüzü kırpmadan emanet edebiliyoruz.Okul psikoloğu da her konuda çok destek oluyor. İngilizce eğitimi çok iyi.Okulumuzu tavsiye ediyoruz gönül rahatlığıyla. İlgi, sevgi ve destekleri için sonsuz teşekkürler

slider

Miraç BAŞAK

İngilizce Eğitimi

Oğlum yeni dönem için başlayacak.Okulları araştırırken İngilizce eğitimin başarılı olduğu için,daha öncede arkadaşlarımızın çocukları geldiği ve memnun kaldıkları için olumlu tavsiyeler üzere kaydımızı yaptırdık.

slider

Cihan YAĞIZ

İngilizce Eğitimi

Beril Eylül'ün babasıyım. Gayet okulumuzdan memnunuz. 2 yıldır buradayız. Gayet keyifli.Kesinlikle yeterli bir okul hatta beklentilerimizin daha da üstünde.Kızımızla çok rahat İngilizce konuşabiliyoruz.