Rehberlik ve Psikolojik Destek

Okulumuzun Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi öğrencileri daha yakından tanıyabilmek, gereksinimlerini belirlemek ve doğru yönlendirmelerde bulunabilmek için gözlem yapar; öğrencilere çeşitli test ve envanterler uygular. Öğrencilerin sorunlarına uygun çözüm önerileri getirir. Öğrencilerin gelişim ve öğrenim düzeylerine göre hazırlanan yıllık plan doğrultusunda, bireysel görüşmeler ve grup çalışmaları kapsamında çalışmalarını yürütür. 

Öğrenciler “Okul Temel Anlaşmalarını” her eğitim-öğretim yılı başında, sınıflar düzeyinde ve öğretmenlerinin rehberliğinde, kendileri belirler ve uygularlar. Bu yöntemle, öğrencilerde içselleşmiş sorumluluk duygusu geliştirilir; öz denetim sağlanır. 


Öğrencilerde ulaşılması hedeflenen bilgi, beceri gelişim ve davranışların süreç içinde izlenmesi ve sonuçlarının çeşitli araçlar ve değerlendirme yöntemleri ile ölçülmesine dayanmaktadır. Anaokulumuz da öğrencinin kendi özelliklerini tanıması, gelişmiş ve gelişmesi gereken özelliklerinin farkına varması amacı ile öz değerlendirme yapmasıdır.

slider

Gülçe YORULMAZ

Gülçe YORULMAZ

Naz'ın annesiyim.Okulumuzdan çok memnunuz.Geçen seneden beri buradayız zaten.2 yaşında başladı şu an 3 yaşında ilkokula kadar buradayız..)

slider

Burcu ÇAKIR

Kaliteli Eğitim,Yetkin Öğretmenler

Oğlum Berat'ın öğretmenlerinden çok memnunuz.Evimiz gibi oldu burası.hatta o kadar memnunuz ki alacaktık bu sene almıyoruz bu sene de beraber devam edeceğiz.Teşekkürler.

slider

Nuran YAŞOĞLU

Sosyal Etkinlikler

Okulumuzda her zaman güzel etkinlikler oluyor.Çevremde ki herkese de okulumuzu tavsiye ediyorum.Öğretmenlerimiz de oldukça ilgililer.Sosyal aktivitelerin çeşitli olmaları çocuklarımızın psikolojik açıdan gelişmelerine çok faydası olduğunu düşünüyorum.Okul Yönetimine çok teşekkür ederim.

slider

Miraç BAŞAK

İngilizce Eğitimi

Oğlum yeni dönem için başlayacak.Okulları araştırırken İngilizce eğitimin başarılı olduğu için,daha öncede arkadaşlarımızın çocukları geldiği ve memnun kaldıkları için olumlu tavsiyeler üzere kaydımızı yaptırdık.

slider

Cihan YAĞIZ

İngilizce Eğitimi

Beril Eylül'ün babasıyım. Gayet okulumuzdan memnunuz. 2 yıldır buradayız. Gayet keyifli.Kesinlikle yeterli bir okul hatta beklentilerimizin daha da üstünde.Kızımızla çok rahat İngilizce konuşabiliyoruz.